Нөмүгү бибилэтиэкэтигэр иһирэх көрсүһүү.

Бэс ыйын 3 күнүгэр Нөмүгүтээҕи нэһилиэк библиотекатыгар “Уран тыл оһуора” уонна “Ыллык” айар түмсүүлэр иһирэх көрсүһүүһүлэрэ буолан ааста. “Уран тыл оһуора” салайааччыта Раиса Николаевна Тимофеева-Михайлова түмсүү үлэтин сырдатта, кыттыылаахтарын билиһиннэрдэ. “Ыллык” түмсүүнү кытары бииргэ ирэ-хоро кэпсэттилэр, айааччылар бэйэлэрин хоһооннорун ааҕан, ырыаларын ыллаан көсүһүүнү киэргэттилэр. Көрсүһүү түмүгэр айааччылар библиотекаҕа бэйэлэрин кинигэлэрин бэлэх ууннулар.