«Библионочь-2022». Сахалыы быысыбайдаан тигииҕэ маастар-кылаас буолан ааста.

Матрена Даниловна Ильина СР культуратын туйгуна, библиотечнай үлэ бэтэрээнэ. Ыам ыйын 27 күнүгэр Матрена Даниловна Бокуруоскай куорат олохтоохторугар национальнай иискэ маастар кылаас биэрдэ. МК үөрэнэ Бокуруоскай куорат далбар хотуттара мустан, художественнай народнай промысел маастарыгар, Ильина М.Д. саха вышивкаҕа тигиитигэр үөрэнэн Матрена Даниловнаны бибилэтиэкэлэр күннэринэн э5эрдэлээн, махтанан, айар үлэтэ таһаарыылаах буоларыгар алҕаан тар5астылар.